Wojewódzki Ośrodek Medycyny Pracy w Kielcach

Piknik "Planuję długie życie"

Edukacja zdrowotna, profilaktyka i radość wspólnego spędzania czasu – tak wyglądał piknik „Planuję długie życie” zorganizowany w Wodzisławiu.  Wydarzenie przyciągnęło wielu mieszkańców, którzy chętnie korzystali z porad specjalistów a także bezpłatnych badań.

Organizatorem wydarzenia był Klub Honorowych Dawców Krwi „Dar Życia” Wodzisław 707. Piknik odbył się pod patronatem Narodowego Funduszu Zdrowia. Organizatorzy podkreślają, że wysoka frekwencja potwierdziła duże zainteresowanie mieszkańców tego typu inicjatywami łączącymi edukację zdrowotną z rodzinną formą spędzania czasu.

Program pikniku łączył profilaktykę zdrowotną z promocją aktywnego stylu życia. Dużym zainteresowaniem cieszyła się strefa badań i konsultacji, gdzie uczestnicy mogli sprawdzić między innymi poziom glukozy, ciśnienie tętnicze. Dostępne były także konsultacje dotyczące szczepień, nauka samobadania piersi na fantomie oraz pokazy ćwiczeń prowadzone przez fizjoterapeutów.

Swoje stoisko przygotował także Wojewódzki Ośrodek Medycyny Pracy w Kielcach. Uczestnicy pikniku mogli skorzystać z pomiaru ciśnienia, glukozy, tlenku węgla w wydychanym powietrzu a także edukacji zdrowotnej.